čtvrtek 1. prosince 2011

Další výlet do hor

Mám tu několik fotek, které jsem stále ještě nepublikoval. Jsou z výletu do asi 80 km vzdáleného pohoří, oblasti Somosiera. Lesy jsou tu plné divných hub, kytek a krav a moc pěkných pěších stezek. Vyrazili jsme s místním turistckým klubem. Ve Španělsku je zvykem se sdružovat v rámci jakýchkoliv aktivit a naučná stezka s poznáváním hub přilákala plný autobus místních turistů.


 Ten soudruh v červené bundě je uprostřed je Luis a je hlava turistického spolku. Shodou okolností s ním sdílím pracovní stůl a střídáme se u počítače...
 


Protože skončilo období sucha a začalo pršet tak na konci listopadu rozkvetly pastviny a všechno se zase po půl roce zazelenalo. Nakonec to byl pěkný jarní den. Konečně mám pocit, že jsem tý svini zimě nakonec přece jenom trochu utekl.








čtvrtek 3. listopadu 2011

Toledo

Dušičkové veselí bylo tak vydatné, že z plánované masové akce pro skupinu dobrovolníků jsme zbyli jen já a Angela (soudružka z Řecka) a tak jsme se vydali na výlet do Toleda nakonec jen ve dvou. Přes nedostatek spánku a zbytkový alkohol jsme si pohádkové městečko zvládli prohlédnout a dokonce navštívit muzeum velkého Řeckého malíře El Greco... No žijeme kulturou, to nemohu říct...